Get Adobe Flash player

Bezpłatne mediacje dla seniorów - nowa oferta Tarnowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej

     Z przyjemnością informujemy, iż Tarnowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej (we współpracy z Tarnowskim Centrum Mediacji i Stowarzyszeniem Alternatywa Mediatorzy Małopolski) znalazło się w gronie laureatów konkursu na najlepsze projekty Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2014.

 

     W ramach projektu priorytet III Partycypacja Społeczna Osób Starszych Tarnowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej, mediatorzy Tarnowskiego Centrum Mediacji i mediatorzy Stowarzyszenia Alternatywa Mediatorzy Małopolski prowadzić będą bezpłatnie konsultacje mediacyjne i mediacje oraz wykłady i warsztaty obejmujące tematykę komunikacji interpersonalnej z asertywnością, komunikacji wg Porozumienia Bez Przemocy (NVC), mediacji, negocjacji i zagadnień prawnych w Uniwersytetach III Wieku na terenie województwa małopolskiego.

     Celem projektu jest przekazanie Seniorom narzędzi – umiejętności komunikacyjnych, mediacyjnych, negocjacyjnych oraz zapoznanie z zagadnieniami tematyki prawnej, - pomocnych w podejmowaniu wszelkiej aktywności zarówno w sferze prywatnej, wewnątrz i międzypokoleniowej, jak i aktywności publicznej i partycypacji społecznej. Seniorzy uczestniczący w prowadzonych zajęciach nabędą praktyczne umiejętności oraz wiedzę dotyczącą omawianej tematyki, aby móc z nich korzystać w uniwersalny sposób we wszelkich kontaktach międzyludzkich oraz prowadzonych już czy podejmowanych w przyszłości działaniach.

 

     W edycji programu ASOS 2014 do udziału przewidziano Uniwersytety Trzeciego Wieku w Miechowie, Kłaju, Dobczycach, Koszycach, Gnojniku, Drwini, Wieliczce, Niepołomicach i Tarnowie.

 

      Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - Departament Polityki Senioralnej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS na lata 2014-2020:

Priorytet III: Partycypacja społeczna osób starszych.

Kierunek 2: Aktywność wspierająca uczestnictwo i integrację w życiu społecznym/publicznym.

Tytuł: Mediatorzy Małopolski / Umiejętności mediacyjne i komunikacyjne jako wsparcie aktywności społecznej seniorów.

 asos logo kolor m

Share

Kontakt

Tarnowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej
ul. Tuchowska 21,

33-100 Tarnów,
tel. 14 657 11 20,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
Godziny otwarcia: poniedziałek, środa,
piątek
godz. 9.00-11.00

PKO BP I Oddział Tarnów

22 1020 4955 0000 7302 0070 5129
KRS 0000041767
REGON 850013600, NIP 873-26-74-624

Facebook